BASKF

TÜRKİYE ŞAMPİYONU HENTBOLCULAR SEVİNÇLERİNİ PAYLAŞTILAR

Karabük’te yapılan Şampiyonada tüm rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu olan Sakarya Ortaokulu Erkek Hentbol Takımı sporcuları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin’i makamında ziyaret etti.

Karabük’te 13-17 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Küçük Erkekler Hentbol Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonu olan Sakarya Ortaokulu, önemli bir başarıya imza attı. Küçük Erkekler Hentbol İl Birincilliğinde Bursa şampiyonu olduktan sonra mart ayında Edremit'te yapılan grup birinciliğinin ardından nisan ayında Isparta'da gerçekleşen Türkiye yarı finallerini de birincilikle bitiren Sakarya Ortaokulu, final grubunda da rakip tanımadı ve Türkiye şampiyonu oldu. 13-17 Mayıs tarihleri arasında Karabük'te 8 takımın katılımıyla gerçekleştirilen Türkiye finallerinde de Bursa'yı başarıyla temsil eden Sakarya Ortaokulu zirveye çıkmayı başardı. Şampiyonlar ayaklarının tozuyla geldikleri Bursa’da önce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin’i ziyaret ederek sevinçlerini paylaştılar. Şampiyon hentbol takımının ziyaretinde Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Şaban Kander, Sakarya Ortaokulu Müdürü Ayhan Erdoğan ve Beden Eğitim Öğretmeni Ramazan Özkan'da şampiyon Sporcuları yalnız bırakmadılar.

Şampiyon sporcuları makamına kabul eden İl Müdürü Şahin elde ettikleri Türkiye Şampiyonluğunun önemli olduğunu ifade ederek tüm sporcuları tek tek tebrik etti. Türkiye şampiyonu olmanın büyük özveri, çalışma ve sabır gerektiğini belirten Şahin, Şampiyon sporcularla sevinçlerini paylaştı. Hentbol branşında kazılan bu başarıların son dört yıl içerisinde başlatılan alt yapı hamlesinin ve okul sporlarına verilen önemin bir neticesi olduğunu ve de bu sporcuların 2024 ve 2028 olimpiyat oyunları hedefiyle yola çıktıklarını da vurgulayan Şahin çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini söyledi ve okul müdürü başta olmak üzere bu büyük başarıda katkısı olan herkese teşekkür etti. Şampiyon hentbol takımını yalnız bırakmayarak sporculara büyük destek ve moral veren Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Şaban Kander'de spor yapan gençlerin ileride toplum hayatında daha güçlü bir yer edindiğine dikkat çekerek tüm öğrencileri tebrik etti. Ziyaretin ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Şaban Kander, Sakarya ortaokulu Müdürü Ayhan Erdoğan Beden Eğitim Öğretmeni Ramazan Özkan ve Spor Şube Müdürü Zekeriya Altuntaş birlikte çeşitli spor malzemeleri hediye ederek Şampiyon Sporcuları ödüllendirdiler.

Diğer Haberler