BASKF

OSMANGAZİ BAŞARIYA DOYMUYOR

Spora ve sporcuya yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Osmangazi Belediyesi, yetiştirdiği milli sporcu sayısı ve elde ettiği başarılarla adından söz ettiriyor.

Osmangazi Belediyespor Kulüpleri son yıllardaki üstün performanslarıyla Bursa'yı ulusal ve uluslararası yarışmalarda gururlandırmaya devam ediyor. Son dönemlerde spor tesislerine yapılan yatırımların karşılığını ulusal ve uluslararası organizasyonlarda kazandıkları başarılarla alan Osmangazi Belediyesi, spora ve sporcuya yatırımlarını arttırarak devam ediyor.14 farklı branşta 970 faal toplam 3 bin 300 lisanslı sporcusu bulunan Osmangazi Belediyespor, toplam 495 sporcusuyla son 8 yılda 1 olimpiyat, 3 dünya, 8 Avrupa, 73 Balkan ve 410 Türkiye şampiyonluğu elde etti. Osmangazili sporcular, katıldıkları Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında 321 altın, 263 gümüş, 340 bronz madalya kazandı. Ayrıca 8 farklı branşta da 184 milli sporcu yetiştirerek büyük bir başarıya imza attı.

TÜRKİYE’NİN İKİNCİ KENTİ
Osmangazi’de yaşayan başta gençler olmak üzere her yaştan vatandaşın spor yapabilmesi için ilçede spor tesisi olmayan mahalle bırakmadıklarını ifade eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bursa, bir spor şehri. Spor tesisi ve yatırımlar bakımından da, İstanbul’dan sonra Türkiye’nin ikinci kentiyiz. Osmangazi Belediyesi olarak bizler, göreve geldiğimiz 2009 yılından itibaren sporda büyük bir hamle gerçekleştirdik. Gençlerimizin spor yapacakları futbol sahaları, yüzme havuzları, tenis kortları, basket sahaları, olimpik ölçülerde kaykay pisti, her yaştan vatandaşımızın faydalanabileceği, içerisinde spor aletleri bulunan yürüyüş yolları, park ve meydanlar inşa ettik. Türkiye’nin en büyük kapalı atletizm salonunu Osmangazi’de inşa ettik. Şu anda son düzenlemeleri yapılıyor. Yakında hizmete açılacak” dedi.

Diğer Haberler