BASKF

BEKLE BİZİ 1. LİG

İlk olarak play-off’a ardından bir üst lige çıkmak istediklerini belirten İnegölspor Başkanı Münür Kanar, “İkinci yarı 24 puan alırsak play-off’a kalırız. Mali açıdan çok rahatız, hedefimiz TFF 1. Lig’e yükselmek” dedi.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta ilk yarıyı topladığı 29 puanla 7. Sırada tamamlayan ve play-off iddiasını sürdüren İnegölspor, Antalya’da kampa girdi. İkinci yarı için Side Star Elagance’de güç toplamalamaya gelen Bordo Beyazlıları, Bursa Hakimiyet takip etti. Teknik Direktör Murat Yoldaş yönetiminde günde çift idman yapacak İnegölspor, Antalya’da 3 de hazırlık maçı oynayacak. Bordo Beyazlılar 6 Ocak cumartesi günü 3. Lig 1 Grup ekibi Bergama Belediyespor ile, 9 Ocak Salı günü yine 3. Lig 1. Grup temsilcisi Bayrampaşa ve 11 Ocak Perşembe günü de 2. Lig Beyaz Grup takımı Fethiyespor ile karşı karşıya gelecek. Normalde Side’de kamp yapan İnegölspor, Fethiye maçını Belek’te oynayacağı için son gün burada kalacak ve 12 Ocak Cuma günü çalışmalarını tamamlayarak Bursa’ya dönecek.

 

KAFAYA KOYDUK

Bursa Hakimiyet’e konuşan İnegölspor Başkanı Münür Kanar, “İlk yarı gösterdiğimiz performanstan oldukça memnunuz. 29 puan toplamayı başardık. Bu son zamanlarda İnegölspor’un en iyi topladığı puanlardan biriydi. İkinci devre için 24 puan toplamayı başardığımız zaman play-off’a kalmayı başaracağımızı düşünüyorum. Play-off’tan da hedefimiz bir üst lige yükselmek olacak. Türkiye Lig’lerinde bir çok takımın mali problemleri var ancak biz bu durumu aştık. Bir sonraki sezon İnegölspor finansal olarak çok daha rahat olacak ve o yüzden bu sene 1. Lig’e çıkmayı kafamıza koyduk. Bu bağlamda da kadromuza bir forvet ve bir orta saha katmak istiyoruz” diye konuştu.  

Diğer Haberler