BASKF

BAŞARININ SIRRI AİLE OLMAK!

Tofaş Basketbol Takımı oyuncusu Barış Ermiş Bursa Hakimeyet'e yaptığı özel açıklamalarda, ”Burada gerçekten çok huzurlu bir ortam var. Ligde ve Avrupa'da zirveye oynamamamız için hiç bir neden yok. İlerleyen dönemlerde adımızdan daha fazla söz ettireceğiz” dedi.

Tahincilioğlu Basketbol Süper Lig'i ekiplerinden Tofaş'ın deneyimli oyuncusu Barış Ermiş, Bursa Hakimiyet'e özel açıklamalarda bulundu. Lige iyi başlamanın kendilerini şaşırtmadığı belirten yıldız oyuncu, “Açıkçası bir çok insan için ilk 6 maçımızı kazanmak sürpriz oldu ama bizim için şaşırılacak bir olay değil. Sezon başlamadan önce çok iyi ve verimli bir kamp dönemi geçirdik. Şimdiye kadar gösteriğimizin performansın daha fazlasını yapabilecek potansiyele sahibiz. 7DaysEuroCup'ta da gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Hedefler maçlar kazandıkça gerçeğe dönüşüyor. Biz oynadığımız her karşılaşmayı kazanabilecek kaliteye sahibiz” şeklinde konuştu.

 

ORHUN ENE ŞANSIMIZ

Orhun Ene gibi bir Başantrenörle çalışmanın kendileri için büyük bir ayrıcalık olduğunu söyleyen Barış Ermiş, “Orhun Abi gerçekten çok kaliteli bir antrenör. İyi bir antrenör olmanın ötesinde saha dışında da çok iyi ve güvenebileceğiniz bir insan. Burada gerçekten bir aile gibiyiz. Bu ailenin abisi olarak da Orhun Abi'yi görüyoruz. Kendisi takım içerisindeki dengeleri ve ilişkileri çok iyi ayarlıyor. Bazı maçlarda süre veremediği genç oyuncuların bile gönüllerini almayı biliyor. Türk oyuncu ve yabancı oyuncu ilişkilerinde de katkısı çok büyük. Orhun Abi biz oyunculara saha içerisinde özgürlükler sağlıyor ve hangi oyuncunun neler yapabileceğini çok iyi biliyor. Onunla çalıştığımız için gerçekten şanslıyız” dedi.

Diğer Haberler