BASKF

NİLÜFER SPOR SALONU KAPILARINI AÇTI

BURSA’NIN EN BÜYÜK KAPALI SPOR SALONU’NUN AÇILIŞINA BAŞKANIMIZ CEMAL VARDAR DA KATILDI.

 

 

 Bursa’nın 18 yıllık hasretini sona erdiren Nilüfer Spor Salonu törenle hizmete açıldı. Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanımız Cemal Vardar’ın da katıldığı açılışa Başkaban Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Bülent Arınç, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Milletvekili Mustafa Öztürk ile çok sayıda yetkili ve vatandaş katıldı. Fethiye semtinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından inşa edilen Nilüfer Spor Salonu, Avrupa şampiyonalarının yapılabileceği standartlarda inşa edildi. Salonda aynı anda 7 bin 500 seyirci maç izleyebilecek. Bütün salon sporları branşlarında hizmet verebilecek olan Nilüfer Spor Salonu’nda binlerce genç önemli başarılara imza atacak. Avrupa şampiyonalarında da Bursa'ya önemli takımların gelmesine imkan sağlanacak.

35 MİLYONA MAL OLDU
Açılış töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 35 milyon liraya mal olan spor salonunun 2 yılda bittiğini söyledi. 9240 metrekare alana inşa edilen kompleksin çevresiyle 30 dönüm üzerine oturduğunu, ana solunan uluslararası kriterlere sahip olduğunu kaydeden Arınç, “Salon 7 bin 500 seyirci kapasitesine sahip. Bursa böylesine bir tesisi hak ediyor. Okul sporlarını da hesaba kattığımızda sporda İstanbul’u geçtik. Tüm sporcularımızın lisanslı olanları 100 binin üzerinde. Bursa fiilen spor yapan gençlerimizde Türkiye’nin medar-ı iftiharı. Sporun her branşında Bursa birinci. Bu yüzden şampiyon sporcular yetiştiriyoruz. Sporcularımıza her türlü teknik imkanı sağlamak, okullarımızda ve okul dışında başarılı olmalarını temin etmek istiyoruz” dedi.

“BUNU HERKES ALKIŞLAMALI”
Spor kin ve nefreti kaldırır,  el ele büyük başarılar elde etmemizi sağlar” diyen Arınç, “O yüzden bakanlığımızın ismi Gençlik ve Spor Bakanlığıdır. Nüfusumuz 76 milyon. Bunun yarısı 30 yaşın altında. 19 milyonu da sizin yaşta gençlerimiz. Bu yaşlardaki yavrularımızın iyi ve nitelikli eğitim almasının yanında iyi sporcu olarak yetişmesi lazım. Herkesin vücudunu sportif amaçla geliştirmesi arzu ediyoruz. Spor önemli. Onlarca yatırım yapıyoruz, bütün ilçelerimize. Gençlik ve Spor Merkezi’de her türlü spor ve kültürel faaliyet yapılacak. Sadece Bursa değil Türkiye’nin her tarafından sportif tesislerde çok iyi bir noktadayız. Böylesine devasa bir spor tesisini ortaya çıkarmak büyük başarıdır. Bunu herkesin alkışlaması lazım” şeklinde konuştu. Açılışta işitme engelliler İstiklal Marşı okurken, Action Team ekibi nefes kesen bir basketbol gösterisi sundu.


Diğer Duyurular