BASKF

ORHANGAZİ YENİKÖY SAHASI HİZMETE AÇILDI

Büyükşehir Belediyesi tarafından Orhangazi Yeniköy’e yaptırılan nizami ölçülerdeki futbol sahasının açılışına Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanımız Osman Kılıç da katıldı.

Bursa’yı sporda da marka kent haline getirme hedefiyle tesisleşme hamlesinde rotayı ilçelere çeviren Büyükşehir Belediyesi, Orhangazi’ye bir spor tesisi daha kazandırdı. Daha önce Orhangazispor Kulübü için yaptırılan spor sahasını hizmete açan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Yeniköy Mahallesi’ne 76x110 metre ebatlarında sentetik çim futbol sahası kazandırdı. Yaklaşık 1,2 milyon TL’ye mal olan ve 320 kişilik kapalı tribünü de bulunan saha törenle hizmete açıldı.

YENİ TESİS SAYISI 250’YE YAKLAŞTI

Sağlıklı bir gelecek inşa etmenin en önemli yolunun spordan geçtiğini dile getiren Başkan Altepe, “Biz istiyoruz ki, gençlerimiz daha sağlıklı, sporcu, idealist ve birikimli olsun. Bu nedenle kent merkezinde olduğu gibi ilçelerimize de yeni spor tesisleri kazandırıyoruz. Daha önce Orhangazispor Kulübü’ne yaptığımız sahayı açmıştık. Şimdi de Yeniköy’e bir saha kazandırdık. Yeni yaptığımız tesis sayısı 250’ye yaklaştı. Yeni spor tesisi projelerimiz de devam ediyor. Bölge gençliğine hayırlı olsun” dedi.

EKSİKLER BİR BİR GİDERİLİYOR

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan da 11’i futbol branşında toplam 15 spor kulübünün bulunduğu Orhangazi’nin tam bir spor kenti olduğunu belirterek, “Orhangazi, spor açısından farklı bir kent. Böylesi bir kentin spor tesislerinin de yeteri kadar olması gerekliydi. Tesis eksikliği büyük bir sıkıntıydı. Şimdi ise bir bir yeni tesislerimiz hizmete giriyor. Ortaköy’deki diğer tesisimiz ve yeni yapılacak tesislerle bu ihtiyaç ortadan kalkmış olacak. Tüm hizmetleri saymayacağım ama şunu söyleyebilirim; Büyükşehir Belediye Başkanımız olduğu müddetçe, Orhangazi’de eksiklik olan ne varsa bir bir gideriliyor ve giderilecek” diye konuştu.

YILDA 6 BİN MÜSABAKA OYNANIYOR

Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanımız Osman Kılıç ise Bursa’da 215 kulüple 12 kategoride yılda 6 bin müsabaka oynandığını hatırlatarak, “İstanbul’dan sonra en büyük potansiyeli olan il Bursa. Böyle bir kentte yapılan her tesis, büyük önem taşıyor. Yapılan tesisler nedeniyle Bursa ve Türkiye, Başkanımız Recep Altepe’yi unutmayacaktır” dedi. Yeniköy Spor Kulübü Başkanı Levent Öztürk ve Yeniköy Mahalle Muhtarı Recep Sönmez de bölgeye kazandırılan tesisler nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Diğer Haberler