BASKF

VETERANLARDAN BOZBEY'E ZİYARET

Yıllarca basketbol oynamış ve oynamaya devam eden 45-57 yaş arasındaki sporculardan kurulan veteran takım, sezon boyunca kazandıkları kupaları Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e sundu.

Nilüfer Belediyesi Veteran Erkek Basketbol Takımı, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret ederek sezon boyunca katıldıkları turnuvalardan kazandıkları kupaları taktim ettiler. 45 ila 57 yaşlar arasındaki gönüllü sporculardan oluşan ve 2016 yılında kurulan basketbol takımı 6. Uluslararası Bergama Veteran Turnuvası’nda ikinci, Kemer Masters Basketbol Cup’ta farklı kategorilerde birinci ve üçüncü, Marmaris Veteran Turnuvası’nda birinci olarak elde ettikleri kupalarını Başkan Bozbey’e sundu. Ziyaretten ve elde edilen başarıdan memnuniyet duyduğunu kaydeden Başkan Bozbey, “Sizler birçok insana ve takıma örnek oluyorsunuz. Gönüllü olarak kurulan bu oluşum kısa zamanda başarılar elde etti. Böyle başarılar görmek bizi mutlu ediyor. Nilüfer ve Bursa adına sizleri kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

FEDERASYON’UN ÇALIŞMASI YOK

Bursa’nın ilk veteran basketbol takımı olması özelliği taşıyan Nilüfer Veteran Basketbol takımı sorumlusu Hakan Akdoğan, ziyaret sonrası açıklamalarda bulundu. Desteklerinden dolayı Nilüfer Belediye başkanı Mustafa Bozbey’e teşekkür eden Akdoğan, “Amacımız belirli yaş üstü kişileri ve gençleri spora teşvik etmek. Bursa ve Nilüfer’i çeşitli turnuvalarda başarıyla temsil ediyoruz. Ciddiyetle çalışmalarımızı yürüterek, sezon boyunca 14 maçta 13 galibiyet aldık. Federasyonunun Veteran ligiyle ilgili bir çalışması henüz yok. Ancak Hollanda Rusya gibi birtakım ülkelerde ligler düzenlenmekte. Bizlerde Nilüfer Belediyesi’nin desteğiyle Bursa’da ilkini bu yıl düzenleyeceğimiz Uluslararası Nilüfer Veteran Basketbol Turnuvasını başlatmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler