BASKF

TİMSAH SAVUNMA ÇALIŞACAK

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, “Sivasspor maçında sonuç çıkartabilöek için istekliyiz. Gol atma kapasitesi yüksek bir takımız ancak gol yemeden daha fazla karşılaşmayı bitirebilmemiz gerekiyor” dedi.

Süper Lig’in 9. haftasında pazar günü deplasmanda Sivasspor ile karşılaşacak Bursaspor’da teknik direktör Paul Le Guen basının sorularını yanıtladı. İlk olarak rakibin durumunu değerlendiren Le Guen, “İyi bir durumda olan ve bir galibiyet serisi yakalamış Sivasspor ile karşılaşacağız. Bu maçtan sonuç çıkarabilmek için istekliyiz ve elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Takımın durumundan baya memnunum. Fikstürün ilk kısmının zor olduğunu göz önüne alırsak bizim için hiç de fena olmayan bir durum şu an için. Ligde hiçbir takımın yeri garanti değil. Biz de dikkatli olmalıyız ve mütevazi bir şekilde çalışmalarımıza devam etmeliyiz. Hala kendimizi geliştirmemiz gerekiyor” dedi.

 

EN BÜYÜK EKSİKLİK

Son oynanan Osmanlıspor maçının 10 kişi olarak kazanılmasına değinen Fransız çalıştırıcı, “Osmanlıspor maçında gerçekten iyi bir performans ortaya koyduk. Ancak bizim devamlılık kazanmamız gerekiyor. Bütün maçı bu tempoda tamamlamalıyız. Gol atma kapasitesi yüksek bir takımız. Ofansif taraftaki çalışmalarımız bunu destekliyor. Bununla alakalı çok çalışmalar yapıyoruz. Ofansif bir futbol oynamaya çalışıyoruz ve her gün bununla alakalı kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Ancak bizim en büyük eksikliğimi ise kalemizi gole kapatamamak. Geride biraz daha dikkatli olmamız gerekiyor. Gol yemeden daha fazla karşılaşmayı bitirebilmemiz lazım” diye konuştu.

Diğer Haberler