BASKF

SPORUN EN'LERİNE ÖDÜL

Her yıl Geleneksel olarak Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Amatör Spor kulüpler Konfederasyonu Tarafından birlikte ortaklaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası Kapsamında

Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuz ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Sporda Yılın En'leri' töreninde başarılı sporculara, spor adamlarına ve kulüp yöneticilerine ve basın mensuplarına plaket verildi. 

Törene Başkanımız Osman Kılıç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Süleyman Şahin, Genel Sekreterimiz Kenan Uyarlık,Futbol İl Temsilcimiz Mustafa Beşen katıldı.

Ulusal ve uluslararası alanda başarılı olan sporcu ve kulüp yöneticilerini kutlayan  Başkanımız Osman Kılıç ise, futbol branşında 216 aktif spor kulübü ve 17 bin aktif sporcu olduğunu ve yılda ortalama 6 bin müsabaka düzenlendiğini söyledi. Bursa’nın futbolda İstanbul’dan sonra en çok müsabaka düzenleyen ikinci şehir olduğunu kaydeden Başkanımız Kılıç, elde edilen başarıların Bursa’ya yapılan yatırımlar ve işbirliği sonucunda elde edildiğini kaydetti. Futbolun yanı sıra diğer branşlarda da çalışmaların güçlenerek sürdüğünü sözlerine ekleyen Kılıç, Bursa’yı en iyi şekilde temsil eden sporcu, kulüp yöneticisi, spor adamı ve basın mensuplarına teşekkür etti.

Bursa'nın son yıllarda spor ve sporcu altyapısında önemli işler başardaığını belirten Doç.Dr.Süleyman Şahin  'Bu başarılar oluşturulan sinerji ile oluyor. Bu Bursa'nın spor şehri olması için çok önemli. Bir  taraftan tesislerimizi yaparken, sporun altyapısının da güçlendiriyoruz. Birçok tesis yapıyoruz ve bunula birliklte ulusal ve uluslararası organizasyonları şehrimize kazandırıyoruz.Birçok başarılı sporcumuz var. Bunda bize destek veren herkese teşekkür ediyorum.' dedi.

Törenin sonun da başarılı sporculara, spor adamlarına ve kulüp yöneticilerine ve basın mensuplarına plaket verildi. 

YILIN EN'LERİ

Hatice Kübra İlgün (Tekvando Dünya Şampiyonu)
Rıza Yıldırım (Güreş Avrupa Şampiyonu)
Muhammed Akdeniz ( İşitme Engelliler Güreş Olimpiyat Şampiyonu)
Melek Hu (Masa Tenisi Avrupa Şampiyonu)
Dinçer Cengiz (Beden Eğitimi Öğretmeni)
Ramazan Özkan (Beden Eğitimi Öğretmeni)
Muzaffer Karadeniz (Atletizm Federasyonu Asbaşkanı)
Ersin Yılmaz ( Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi)
Ahmet Eren (Yeni Karaman Kulübü Başkanı)
İbrahim Öztürk (Mensucat Spor Kulübü Başkanı)
Yahya Usta (Kaya ve Snowboard Antrenörleri Derneği Başkanı)
Recai Uysal (Olay Gazatesi Spor Muhabiri)
İsmail Kemankaş (Spor Yazarı)
Cevat Türe (Yeni Marmara Gazatesi Spor Müdürü)
Mustafa Tunçakın (Bursa Hakimiyet Gazetesi Spor Yazarı)
Mustaf Özkeskin (Yeni Dönem Gazetesi Spor Yazarı)


RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ.


 

Diğer Haberler