BASKF

ORHAN CAN TURNUVASI BAŞLADI

Geçtiğimiz aylarda vefat eden gazeteci Orhan Can adına Bursa Haber Gazetesi’nin öncülük ettiği Orhan Can Halı Saha Turnuvası, geçtiğimiz gün oynanan karşılaşmayla start aldı.

Usta gazeteci Orhan Can’ın son çalıştığı kurum olan Bursa Haber Gazetesi’nin öncülük ederek düzenlediği futbol turnuvası önceki akşam Nilüfer Belediyesi ile Zafer Mahallesi arasında oynanan karşılaşmayla başladı. Dibay Medya Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Dizdar ve Orhan Can’ın kardeşi Salih Can’ın santra vuruşuyla başlayan futbol şöleninde ilk gecenin galibi rakibi Zafer Mahallesini 8-2’lik skorla mağlup eden Nilüfer Belediyesi oldu. Turnuvanın ikinci gününde Yıldırım Belediyesi ile Dizdar Tekstil karşılaşacak. Büyükşehir Belediyesi Hüdavendigar Spor Tesisleri’nde oynanacak olan karşılaşma bugün saat 20.00’da başlayacak.

 

“ORGANİZASYONDAN MUTLU OLDUK”

Manevi anlamda çok önemli bir turnuva olduğunu belirten Salih Can, “Rahmetli ağabeyim uzun yıllar bu meslekte başarıyla görev yaptı. Onun adına yapılan bu organizasyon ailesi olarak bizleri çok mutlu etti. Emeği geçen, katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum.” dedi. İlk maçın galibi Nilüfer Belediyesi personellerinden Ahmet Tunalı ise, “Eski bir sporcu olarak Orhan ağabeyi maçlarımızda bizim haberlerimizi yaparken tanıdık. Bursa spor camiası olarak çok önemli bir değeri yitirdik. Onun adına düzenlenen bu organizasyonda olmak bizim için bir gurur. Bu anlamlı turnuvayı düzenleyenlere de teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Diğer Haberler