BASKF

LE GUEN KUPAYI İSTİYOR

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, “Kupada kesinlikle final oynamak ve finali kazanmayı istiyorum. Kulüp olarak da çok net bir şekilde kupayı Bursa’ya getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen önemli açıklamalarda bulundu. Le Guen, “17 haftadan çok memnunum. Takımın savaşma ruhu ve kimliği ön planlaydı. Yarım sezon boyunca bu kimliğimizi sergiledik ve 25 puanı cebimize koyduk. Puan tablosunda hedeflediğimiz yerdeyiz. Sezon başında koyduğum hedefi tutturduk diyebiliriz. Bu periyotta sadece 1 üzüntüm var. Maalesef ligin kalburüstü takımlarını yenmeyi başaramadık. Bunu şöyle örneklendirebilirim. Mesela bir tenis turnuvasında seri başı oyuncuları yendiğinizde büyük bir sükse yaparsınız. Böyle bir galibiyet bile alsanız o turnuvada adınızdan söz ettirirsiniz. Biz bazı maçlarda buna çok yaklaştık ama olmadı. Bazen yeteneğimiz yetmedi bazen de şans bizden yana değildi. İkinci yarı bunu hedefliyoruz. Üstümüzde olan takımları yeneceğiz” dedi.

 

BENİ MUTLU EDİYOR

Paul Le Guen göreve geldiği günden bu yana ilk kez sezon sonu için belirlediği hedefi Markaj Özel'de kamuoyuna duyurdu. Türkiye’de Avrupa kupaları'na katılmanın en kısa yolu olarak görülen kupayı kazanma inancının Fransa’da da olduğuna vurgu yapan Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, “Türkiye Kupası’nda yolumuza iyi bir şekilde devam ediyoruz. Salı günü (yarın) deplasmanda Gençlerbirliği ile karşılaşacağız. Gerçekten önemli bir maç bizim için. Entresan bir karşılaşma olmasını bekliyoruz. Kupadaki hedeflerimizden bahsedecek olursak; Kupada kesinlikle final oynamak ve finali kazanmayı istiyorum. Kulüp olarak da çok net bir şekilde kupayı Bursa’ya getirmeyi hedefliyoruz. Bence burada iddialı olmayız ve bunu başaracak güçte olduğumuzu bilmeliyiz. Belki hayal gibi gelebilir ancak ben bu hayali gerçekleştirmek istiyorum. Kupayı kazandığımızı düşünmek beni çok mutlu ediyor” diye konuştu.

Diğer Haberler