BASKF

BAŞKANIMIZ VE TABAN BİRLİKLERİNDEN VALİMİZE ZİYARET

FUTBOL TABAN BİRLİKLERİ BAŞKANIMIZ OSMAN KILIÇ BAŞKANLIĞINDA VALİ İZZETTİN KÜÇÜK’Ü MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanımız Osman Kılıç başkanlığında yapılan ziyarete Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Kurul Üyesi ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Vardar, BASKF Genel Sekreterimiz Kenan Uyarlık, Futbol İl Temsilcisi Mustafa Beşen, yönetim kurulu üyelerimiz Çetin Yıldız, Erol Türkmen, Samet Saçan, İl Hakem Kurulu Başkanı İsmail Zeybek, Saha Komiserleri Derneği Başkanı Ercan Ütücü ve Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Akçay ve Yüksel Özcü, TÜFAD Başkanı Sedat Özbağ ve TÜFAD Başkan Yardımcısı Sedat Özden, TFFHGD Başkan Yardımcısı Oğuz Akar katıldı.

KÜÇÜK: AMATÖR SPORUN YANINDAYIZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Bursa Valimiz İzzettin Küçük, “Sporun her branşına destek vermemiz lazım. Sağlıklı bir gençlik yetiştirmemiz için hepimize büyük görevler düşüyor. Amatör spor da büyük emek ve özveri istiyor. Öncelikle sizleri bu vesile ile kutluyorum. Biz her zaman sporun yanındayız” dedi. Büyükşehir Belediyesi’nin kentin her yerine spor tesisini yaptığını belirten Küçük “Bursa tesis bakımından iyi durumda. Daha da iyi olması için çalışmalar devam ediyor. Gençlerimize spor yaptırarak onları pek çok yanlıştan korumuş oluyoruz “ şeklinde konuştu. Vali İzzettin Küçük kendisini üzenin ise seyircilerin durumu olduğunu kaydedip, sözlerini şöyle sürdürdü: “Maalesef seyircimiz yapılan güzel işlerden zevk almayı bilmiyor. Her maça güvenlik tedbiri aldırmaya çalışıyoruz. Bu sadece Bursa’nın değil Türkiye’nin sorunu.”

KILIÇ: İSTANBUL’LA YARIŞIYORUZ

Başkanımız Osman Kılıç ise 6000’e yakın müsabaka oynattıklarını belirtip, “Müsabaka sayısı bakımından İstanbul’dan sonra geliyoruz. 17000 lisanslı sporcumuz var. Sporcu ve müsabaka sayısı ve elde edilen başarı oranımızla İstanbul’la yarışma halindeyiz. Gelinen nokta bizleri son derece mutlu ediyor. Bundan sonra da Federasyon olarak daha da iyisini yapmak için hep birlikte mücadelemizi vereceğiz” şeklinde konuştu.

VARDAR: TÜRKİYE’NİN İMRENDİĞİ BİR KENTİZ

TFF Amatör Kurul Üyesi, TASKK Yönetim Kurulu Üyesi ve Eski Başkanlarımızdan Cemal Vardar ise 2009 yılından itibaren Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü ile yapılan tesisleşme çalışmaları sonucunda 9000 ile başladığımız lisanslı sporcu sayısı şuanda 17000’lereçıktı. Türkiye Şampiyonaları’nda iyi dereceler elde eder duruma geldik. Birlik ve beraberlik içinde yapılan çalışmaların sonucunda Bursa şu anda Türkiye’nin İmrenerek baktığı bir konumu yakaladı” dedi.

Diğer Duyurular